Witamy Państwa na stronie Centrum Stomatologii Mat-Dent w TarnowieClear Aligner

Witamy Państwa na stronie Centrum Stomatologii Mat-Dent w Tarnowie

Centrum Stomatologii Mat-Dent prowadzone jest przez Lekarza Dentystę - Mateusza Ryżanowskiego.

Clear Aligner

Nowoczesny uśmiech w zasięgu ręki!

Learn More

Wybielanie zębów lampą Beyond

Laserowe wybielanie zębów w gabinecie Mat-Dent w Tarnowie przeprowadzamy za pomocą specjalistycznej lampy Beyond.

Jak przebiega i na czym polega zabieg laserowego wybielania zębów?

Zabieg ten polega na nałożeniu specjalnego preparatu wybielającego na zęby, który pod wpływem promieni lampy Beyond powoduje powrót naturalnego białego odcienia na naszych zębach. Cały zabieg trwa około godziny a efekt utrzymuje się aż do dwóch lat!
Prostota i szybkość tego zabiegu sprawia, że jest on na prawdę godny polecenia dla osób które borykają się z nieznośnymi przebarwieniami na zębach, które wywoływane są często przez niewłaściwą dietę, bądź popularne nałogi takie jak palenie papierosów.

Jaki efekt otrzymujemy po zabiegu?
Nasze zęby zyskują nową młodość! Ich odcień wraca do pierwotnego śnieżnobiałego koloru, powraca dawno już utracony blask, krótko mówiąc zęby stają się kryształowo-białe. Cena zabiegu zważywszy na utrzymujący się przez długie miesiące pozytywny efekt jest bardzo atrakcyjna! I wynosi tylko 800 zł!

Dlaczego moje zęby zmieniają kolor?
Z biegiem czasu, Twoje zęby mogą przejść od białego do niezbyt estetycznego żółtawo-beżowego odcienia.
Jest to spowodowane przez: Jedzenie i picie Kawy, herbaty, czerwone wina – te napoje są jednymi z kilku głównych winowajców objawiania się przebarwień na zębach.
Jednak co ma wspólnego ze sobą kawa, herbata i czerwone wino?
Intensywne pigmenty o nazwie chromogeny które przyłączają się do białej, zewnętrznej powierzchni zęba (szkliwa) powodują przebarwienie się tej powierzchni.Znalezione w tytoniu dwie uciążliwe chemiczne substancje są prekursorem do  wytworzania się nieestetycznych plam ale i również kamienia nazębnego. Te substancję mają pochodzenie smoliste. Sama nikotyna również ma wpływ na pojawianie sie przebarwień na zębach.  Nikotyna to substancja bezbarwna, która dopóki nie zmiesza się z tlenem – nie osadzi się na powierzchni zębów. Kolor zębów po używaniu nikotyny zmienia się żółtawy.

Ochronną białą powłoką zewnętrzną zębów jest szkliwo czyli bardzo miękki obszar zwany zębiną. W miarę upływu czasu i podczas szczotkowania zębów, zewnętrzna warstwa emalii (szkliwa)  staje się cienka przez co może uwidocznić się żółtawy odcień zębów.
Małe dzieci, będące narażone są na działanie antybiotyków, które wśród swoich substancji czynnych posiadają tetracyklinę i doksycyklinę są również narażone na przebarwienia zwłaszcza w czasie gdy ich zęby się formują (np. w łonie matki), ale też w późniejszym dorosłym życiu
Poddawanie się zabiegom chemioterapii oraz lub RTG głowy i szyi może również mieć wpływ na powstawanie widocznych przebarwień na zębach.

Dlatego pamiętajmy, że regularne wizyty kontrolne i profilaktyka zdrowotna pod okiem lekarza stomatologa jest kluczem do uniknięcia niechcianych przebarwień zębów a także innych przykrych dolegliwości związanych z jamą ustną i zębami.

W Krakowie mogą Państwo skorzystać z zabiegu laserowego wybielania zębów. Więcej informacji na ten temat znajduje się tu -> Wybielanie zębów Kraków

Skorzystaj z naszego CENNIKA i umów się na wizytę dzwoniąc pod numer telefonu znajdujący się w zakładce Kontakt